menu

Naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych

Naszą specjalność stanowi naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych przy pomocy metody smart repair, co oznacza wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz wiedzy naukowej do usuwania uszkodzeń. Jedną z zalet tego rozwiązania jest z pewnością szybkość wykonania usługi, jako że może ona potrwać zaledwie 2-3 godziny. Ponadto, w ten sposób można również zredukować cenę, ponieważ naprawa danego elementu kosztuje mniej niż jego wymiana na nowy. Metodę smart repair można stosować na różnych etapach zniszczenia powierzchni.

Naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych może być przeprowadzona na różnego rodzaju elementach. Wykonamy tą usługę na przykład na poręczy, balkonie lub innej powierzchni wykonanej ze stali bądź aluminium. Co więcej, można u nas również otrzymać pomoc w przypadku różnego rodzaju elementów malowanych, które uległy przetarciu lub zniszczeniu i wymagają renowacji. Proces naprawy zarysowań nie jest prosty, dlatego lepiej nie podejmować się tego samodzielnie, lecz od razu powierzyć to zadanie fachowcom. Odpowiednio zbadamy głębokość rys i dobierzemy adekwatne materiały, aby efekt prezentował się całkowicie naturalne, a rozgraniczenie pomiędzy naprawianą powierzchnią a resztą elementu było niezauważalne.

Ponadto, nasza firma zajmuje się również naprawianiem zewnętrznych i wewnętrznych elewacji. Uszkodzenia występują często w przypadku zastosowania tynków cienkowarstwowych, które zaaplikowane zostają w budynkach ocieplanych metodą lekką mokrą. Mają one zazwyczaj zaledwie parę milimetrów grubości, dlatego mogą się łatwo zniszczyć, a ponadto, wykazują też większą wrażliwość na zmiany temperatur. Najpowszechniej występują pęknięcia i rysy, ale niejednokrotnie pojawiają się również wgniecenia. Może się też zdarzyć, że tynk odspaja się od podłoża.

Rysy włoskowate, czyli niewielkie pęknięcia powstają w wyniku zbyt mocnego rozcieńczenia tynku wodą przed zaaplikowaniem go na ścianę bądź też przedwczesnego wysychania. Czasem zdarza się też, że pęknięta jest cała górna warstwa ocieplenia (co obejmuje nie tylko tynk, ale także znajdującą się pod nim warstwę zbrojącą), zwykle na wysokości wieńców stropowych, w narożnikach otworów okiennych lub całych budynków.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie naszej usługi napraw zarysowań na lakierze, elewacjach czy innych powierzchniach, zapraszamy do kontaktu!