menu

Usuwanie plam z wykładziny dywanowej

Jednym z największych wyzwań technologicznych w zarządzaniu budynkiem jest profesjonalne utrzymanie znajdującej się tam wykładziny dywanowej w czystości. Odpowiednie dbanie o powierzchnię tekstylną wymaga wybrania właściwej metody jej czyszczenia. Z tego względu, najlepiej jest powierzyć usuwanie plam z wykładziny dywanowej prawdziwym specjalistom, takim jak fachowcy z naszej firmy. W ramach tej usługi, podejmujemy wiele różnorodnych działań, mających na celu przywrócenie powierzchni dawnego wyglądu. Na początek, odkurzamy zabrudzenia, które nie rozpuszczają się w wodzie. Podczas tej czynności, duże znaczenie ma też podnoszenie i zaczesywanie runa. Pozbywamy się skumulowanych zanieczyszczeń miejscowych, dbając przy tym o jak największą dokładność.

Możemy również użyć tzw. suchych wiórek, czyli mikrogąbek nasączonych odpowiednim roztworem, co pozwala absorbować zabrudzenia z czyszczonej powierzchni. Jedną z najłatwiejszych metod pielęgnacji jest również kapsulacja. Najpierw należy wykładzinę odkurzyć, a potem spryskać roboczym roztworem, a na końcu ręcznie lub przy pomocy odpowiedniego urządzenia wetrzeć substancję. Gdy dojdzie do wyschnięcia, trzeba ponownie odkurzyć powierzchnię. Bardzo popularna jest także ekstrakcja, czyli pranie wykładziny specjalnym odkurzaczem.

Usuwanie plam z mebli tapicerowanych

Czyszcząc meble tapicerowane, zaczynamy od wytrzepania i odkurzenia całej powierzchni, o jaką mamy zadbać. Pozbywamy się w ten sposób z piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń w formie stałej, co ułatwia późniejsze pranie. Następnie przeprowadzamy usuwanie plam z mebli tapicerowanych z zastosowaniem wysokiej jakości odplamiaczy, które w bezpieczny sposób pozwalają pozbywać się trudnych zabrudzeń po jedzeniu, piciu i nie tylko. Uprzednio zawsze upewniamy się też, że wybrany preparat nie wywoła odbarwień.

Po pozbyciu się najbardziej widocznych zabrudzeń, przechodzimy do gruntownego czyszczenia tapicerki. Na początku, stosujemy środek rozpuszczający zanieczyszczenia i oddzielający je od włókien. Na końcu dokonujemy ekstrakcji przy pomocy zaawansowanego urządzenia – natryskujemy mebel wodą z specjalnym płynem i od razu odsysamy wilgoć. Zawsze wykonujemy to z zachowaniem precyzji i staranności, aby nie pozostawić żadnych niedociągnięć ani zacieków.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług usuwania plam z wykładziny dywanowej i mebli tapicerowanych!