menu

copyrights | 2019 RENOSMART
Website by: PROwebdesigner.pl

Naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych

Naszą specjalność stanowi naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych przy pomocy metody smart repair, co oznacza wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz wiedzy naukowej do usuwania uszkodzeń. Jedną z zalet tego rozwiązania jest z pewnością szybkość wykonania usługi, jako że może ona potrwać zaledwie 2-3 godziny. Ponadto, w ten sposób można również zredukować cenę, ponieważ naprawa danego elementu kosztuje mniej niż jego wymiana na nowy. Metodę smart repair można stosować na różnych etapach zniszczenia powierzchni.

Naprawa zarysowań powierzchni lakierowanych może być przeprowadzona na różnego rodzaju elementach. Wykonamy tą usługę na przykład na poręczy, balkonie lub innej powierzchni wykonanej ze stali bądź aluminium. Co więcej, można u nas również otrzymać pomoc w przypadku różnego rodzaju elementów malowanych, które uległy przetarciu lub zniszczeniu i wymagają renowacji. Proces naprawy zarysowań nie jest prosty, dlatego lepiej nie podejmować się tego samodzielnie, lecz od razu powierzyć to zadanie fachowcom. Odpowiednio zbadamy głębokość rys i dobierzemy adekwatne materiały, aby efekt prezentował się całkowicie naturalne, a rozgraniczenie pomiędzy naprawianą powierzchnią a resztą elementu było niezauważalne.

Ponadto, nasza firma zajmuje się również naprawianiem zewnętrznych i wewnętrznych elewacji. Uszkodzenia występują często w przypadku zastosowania tynków cienkowarstwowych, które zaaplikowane zostają w budynkach ocieplanych metodą lekką mokrą. Mają one zazwyczaj zaledwie parę milimetrów grubości, dlatego mogą się łatwo zniszczyć, a ponadto, wykazują też większą wrażliwość na zmiany temperatur. Najpowszechniej występują pęknięcia i rysy, ale niejednokrotnie pojawiają się również wgniecenia. Może się też zdarzyć, że tynk odspaja się od podłoża.

Rysy włoskowate, czyli niewielkie pęknięcia powstają w wyniku zbyt mocnego rozcieńczenia tynku wodą przed zaaplikowaniem go na ścianę bądź też przedwczesnego wysychania. Czasem zdarza się też, że pęknięta jest cała górna warstwa ocieplenia (co obejmuje nie tylko tynk, ale także znajdującą się pod nim warstwę zbrojącą), zwykle na wysokości wieńców stropowych, w narożnikach otworów okiennych lub całych budynków.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie naszej usługi napraw zarysowań na lakierze, elewacjach czy innych powierzchniach, zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy naprawę zarysowań powierzchni lakierowanych wykonujecie na miejscu gdzie dany element się znajduje?

  Tak! Staramy się unikać dodatkowych komplikacji spowodowanych demontażem czy transportem. Dzięki temu skracamy czas pracy i obniżamy cenę. Zależy nam na tym aby usługa została wykonana szybko, rzetelnie i na najwyższym poziomie.

 2. Naprawiacie tylko delikatne zarysowania czy także te głębsze rysy?

  Zakres napraw powierzchni lakierowanych jest bardzo szeroki. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii, specjalnych materiałów jak i doświadczeniu w branży możemy wiele zaoferować naszym klientom. Jesteśmy w stanie usunąć wszystkie rodzaje rys, otarcia, wgniecenia, odpryski starych powłok lakieru czy poszczerbione krawędzie i wiele wiele więcej.

 3. Czy oferujecie naprawę zarysowań powierzchni lakierowanych również na meblach?

  Technologia naprawy mebli lakierowanych jest bardzo zbliżona do technik stosowanych przy naprawach lakierniczych na stali czy aluminium. Sukces przyniesie zastosowanie odpowiednich materiałów dostosowanych do danej powierzchni. Podsumowując, odpowiedz na pytanie brzmi – TAK! Usuniemy zarysowania z Państwa lakierowanych mebli.

 4. Czy potrzebne jest specjalne zabezpieczenie z mojej strony przed Waszą pracą?

  O nic nie musicie się martwić! Wszystkim się zajmiemy. Nasi pracownicy zadbają o to aby przestrzeń wokół miejsca pracy została starannie zabezpieczona. Unikniemy dodatkowych uszkodzeń czy zabrudzeń sąsiednich elementów.

 5. Jakich narzędzi używacie podczas napraw zarysowań powierzchni lakierowanych?

  Jest tego sporo. Między innymi polerki dzięki którym możemy usunąć te płytsze zarysowania. Szlifierki oscylacyjne z odsysaczami pyłu, służą do szlifowania starych powłok, usuwania głębokich rys czy matowania powierzchni pod podkłady lub lakiery. Natomiast dzięki odsysaczowi pozbywamy się pyłu powstałego podczas szlifowania i zachowujemy porządek w miejscu pracy. Są też kompresory produkujące sprężone powietrze, pistolety lakiernicze, specjalne lampy do wygrzewania lakieru i wiele wiele innych.