menu

copyrights | 2019 RENOSMART
Website by: PROwebdesigner.pl

Przebarwienia na drewnie

Jedną z usług, które wykonuje zespół Renosmart, jest pozbywanie się przebarwień z drewna. Gorące kubki czy talerze stawiane na jego powierzchni, a także rozlane napoje czy sosy to najczęstsze powody wystąpienia nieestetycznych plam na meblach. W naszej firmie rozumiemy jak ważne jest posiadanie estetycznego wyposażenia sal czy pokoi w obiekcie, dlatego pomagamy przywrócić ich dawny blask. Przebarwienia na drewnie usuwamy na zlecenie właścicieli i menadżerów restauracji, hoteli oraz innych lokali usługowych.

Pierwszym etapem usługi jest dokładne zbadanie plamy oraz źródła jej powstania. Po udanej identyfikacji, nasi pracownicy zastosują dedykowane preparaty, które pozwolą na odtłuszczenie powierzchni oraz jej wyrównanie. Trudne do usunięcia przebarwienia na drewnie mogą wymagać nawet prac polerskich czy szlifierskich. Aby przedłużyć żywotność mebli i zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia pokrywamy je specjalistycznymi lakierami i środkami ochronnymi. Pozwoli to uchronić kolor przed blaknięciem oraz podkreśli widoczność słojów.

Przebarwienia na meblach skórzanych

Przebarwienia na meblach skórzanych to uciążliwy problem, który wpływa na ich niekorzystny odbiór przez odwiedzających lokal klientów. Skóra naturalna jest jednym z droższych materiałów, dlatego wymiana takiego wyposażenia kosztuje mały majątek. Aby oszczędzić, warto zastosować ideę Smart Repair, która nie tylko minimalizuje ponoszone koszty, ale także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Nasza firma od lat realizuje usługi renowacyjne przestrzeni biurowych, hotelowych, restauracyjnych oraz wielu innych.

Podczas pracy korzystamy z naszej wiedzy oraz stosujemy sprawdzone metody i środki czyszczące. Przebarwienia na meblach skórzanych muszą być usuwane z wielką ostrożnością, aby nie uszkodzić tapicerki w innych miejscach. Skuteczne wywabienie plamy wiąże się z ustaleniem jej pochodzenia, czyli substancji, która zabrudziła mebel. Po wybraniu odpowiedniego preparatu i jego zastosowaniu, warto dodatkowo zabezpieczyć mebel przed dalszym zniszczeniem. Specjalistyczny zestaw naprawczy do skóry umożliwi jej regenerację i ochroni jej powierzchnię w przyszłości.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie są przyczyny przebarwień na drewnie?

  Przebarwienia drewna mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Może być to słońce, woda czy mróz, jeśli drewno było wystawione na czynniki atmosferyczne. Równie często możemy się spotkać z przebarwieniami powstałymi na skutek wylania na nie np. soku czy wina, położenia na drewno czegoś gorącego lub po prostu brud, który osadza się przez lata.

 2. W jaki sposób usuwacie przebarwienia na meblach skórzanych?

  Przebarwienia skóry można usuwać na dwa sposoby. Warto zacząć od zastosowania odpowiednich środków do czyszczenia i konserwacji skóry. Jeśli ten sposób się nie sprawdzi pozostaje lakierowanie przeznaczonymi do tego materiałami.

 3. Ile czasu zajmuje usunięcie przebarwienia na drewnie?

  Bardzo ciężko to jednoznacznie określić. Zależy to od wielkości drewnianego przedmiotu oraz ilości i wielkości przebarwień. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu otrzymania dokładnych informacji.

 4. Czy muszę zabezpieczyć meble skórzane przed Waszą pracą?

  Nie będzie to konieczne. Oferujemy kompleksowe usługi naprawcze, tak więc my zajmiemy się wszystkim, a Państwo nie musicie się niczym martwić.

 5. Czy usuwanie przebarwnień z mebli skórzanych lub drewnianych jest kosztowne?

  Cena lakierowania przeciętnej wielkości fotela ze skóry może wynosić ok 500zł. Bardzo podobnie będzie w przypadku drewnianego mebla o podobnej wielkości. Musimy liczyć się z tym, że cena będzie rosła wraz z wielkością naprawianego przedmiotu. Warto rozważyć naprawę zanim zdecydujemy się na zakup nowych mebli.