menu

copyrights | 2019 RENOSMART
Website by: PROwebdesigner.pl

Usuwanie plam z wykładziny dywanowej

Jednym z największych wyzwań technologicznych w zarządzaniu budynkiem jest profesjonalne utrzymanie znajdującej się tam wykładziny dywanowej w czystości. Odpowiednie dbanie o powierzchnię tekstylną wymaga wybrania właściwej metody jej czyszczenia. Z tego względu, najlepiej jest powierzyć usuwanie plam z wykładziny dywanowej prawdziwym specjalistom, takim jak fachowcy z naszej firmy. W ramach tej usługi, podejmujemy wiele różnorodnych działań, mających na celu przywrócenie powierzchni dawnego wyglądu. Na początek, odkurzamy zabrudzenia, które nie rozpuszczają się w wodzie. Podczas tej czynności, duże znaczenie ma też podnoszenie i zaczesywanie runa. Pozbywamy się skumulowanych zanieczyszczeń miejscowych, dbając przy tym o jak największą dokładność.

Możemy również użyć tzw. suchych wiórek, czyli mikrogąbek nasączonych odpowiednim roztworem, co pozwala absorbować zabrudzenia z czyszczonej powierzchni. Jedną z najłatwiejszych metod pielęgnacji jest również kapsulacja. Najpierw należy wykładzinę odkurzyć, a potem spryskać roboczym roztworem, a na końcu ręcznie lub przy pomocy odpowiedniego urządzenia wetrzeć substancję. Gdy dojdzie do wyschnięcia, trzeba ponownie odkurzyć powierzchnię. Bardzo popularna jest także ekstrakcja, czyli pranie wykładziny specjalnym odkurzaczem.

Usuwanie plam z mebli tapicerowanych

Czyszcząc meble tapicerowane, zaczynamy od wytrzepania i odkurzenia całej powierzchni, o jaką mamy zadbać. Pozbywamy się w ten sposób z piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń w formie stałej, co ułatwia późniejsze pranie. Następnie przeprowadzamy usuwanie plam z mebli tapicerowanych z zastosowaniem wysokiej jakości odplamiaczy, które w bezpieczny sposób pozwalają pozbywać się trudnych zabrudzeń po jedzeniu, piciu i nie tylko. Uprzednio zawsze upewniamy się też, że wybrany preparat nie wywoła odbarwień.

Po pozbyciu się najbardziej widocznych zabrudzeń, przechodzimy do gruntownego czyszczenia tapicerki. Na początku, stosujemy środek rozpuszczający zanieczyszczenia i oddzielający je od włókien. Na końcu dokonujemy ekstrakcji przy pomocy zaawansowanego urządzenia – natryskujemy mebel wodą z specjalnym płynem i od razu odsysamy wilgoć. Zawsze wykonujemy to z zachowaniem precyzji i staranności, aby nie pozostawić żadnych niedociągnięć ani zacieków.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług usuwania plam z wykładziny dywanowej i mebli tapicerowanych!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie są przyczyny plam na wykładzinie dywanowej?

  Rozlany sok, pierwsze posiłki dziecka lub nasz czworonogi przyjaciel po powrocie ze spaceru. Naprawdę długo by wymieniać. Przyczyn powstawania plam na wykładzinach może być mnóstwo, lecz łączy je jedno. Możemy je usunąć!

 2. Czy usuwanie plam z mebli tapicerowanych lub wykładzin dywanowych jest drogie?

  Tutaj cena będzie zależeć od wielkości mebla tapicerowanego lub wykładziny, stopnia zabrudzenia oraz materiału z jakiego jest wykonana. Usunięcie plam z fotela to wydatek ok. 100zł. W przypadku małego dywanu będzie podobnie. Naturalnie musimy się liczyć ze wzrostem ceny dla dużych wykładzin.

 3. Jak wygląda usuwanie plam z mebli tapicerowanych?

  Jest to zależne od materiału z jakiego wykonana jest tapicerka mebla. Nie z każdym materiałem można postępować tak samo. W celu usuwania plam stosujemy odpowiednie środki. Czyścimy je ręcznie lub używamy odkurzaczy piorących.

 4. Czy muszę zabezpieczyć meble tapicerowane przed Waszą pracą?

  Staramy się podchodzić do sprawy z pełnym profesjonalizmem. Bierzemy na siebie cale powierzone zadanie. Tak więc my zajmujemy się wszystkim, a Państwo cieszą się znów czystą tapicerką w ulubionym meblu!

 5. Ile czasu zajmuje usuwanie plam z wykładziny dywanowej?

  Czas usuwania plam z wykładziny dywanowej jest uzależniony od wielkości jej powierzchni, materiału z jakiego wykładzina została wykonana oraz stopnia jej zabrudzenia. Wypranie wykładziny w pomieszczeniu wielkości 10m2 zajmie około 60min. Serdecznie zachęcamy do kontaktu aby uzyskać dokładne informacje.