menu

copyrights | 2019 RENOSMART
Website by: PROwebdesigner.pl

Usuwanie rys z szyb

Najpowszechniej występującymi uszkodzeniami szyb są ich zarysowania. Obniżają one walory estetyczne, a także zaburzają swobodę patrzenia przez okno, dlatego z pewnością warto zainwestować w ich naprawę. Usuwanie rys ze szkła kosztuje o wiele mniej niż wymiana, dlatego decyduje się na nią coraz większa liczba osób. Jedną z najpowszechniejszych przyczyn uszkodzeń na szybach jest ich nieumiejętne mycie i pielęgnacja – stosowanie nieodpowiednich materiałów i technik może mieć na to ogromny wpływ. Co więcej, czasem zdarzają się również celowe akty wandalizmu, których efektów ciężko pozbyć się samemu. Niejednokrotnie mogą się pojawić także uszkodzenia podczas transportu szyby lub w wyniku stosowania tępych narzędzi. Powodów może być wiele, ale frustracja z powodu nieestetycznego wyglądu okna czy innej powierzchni jest zazwyczaj podobna.

Niezależnie od przyczyny powstania problemu, warto powierzyć usuwanie rys z szyb specjalistom, jakich znajdą Państwo w naszej firmie. Stosujemy metodę smart repair, co oznacza, że wdrażamy nowoczesne osiągnięcia technologiczne oraz wiedzę naukową do naprawy szkła bez potrzeby jego całkowitej wymiany. Dzięki temu, usługa zostaje zrealizowana w zaskakująco krótkim czasie, a co więcej, nie jest dużym obciążeniem finansowym. Poza tym, jest to metoda przyjazna środowisku, dlatego z pewnością idealnie nadaje się dla każdego, kto troszczy się o przyszłość naszej planety.

Usuwanie rys ze szkła

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie są przyczyny powstawania rys na szybach?

  Uszkodzenia powstałe w transporcie lub montażu, nieprawidłowe techniki czyszczenia szkła, być może złe narzędzia użyte w tym celu. Celowe uszkodzenia przez osoby trzecie albo nieszczęśliwe zdarzenie losu. Te i wiele innych przyczyn mogą spowodować zarysowania szkła.

 2. W jaki sposób usuwacie rysy ze szkła?

  Wszystko sprowadza się do zastosowania odpowiedniej technologii i narzędzi. Rysę należy rozszlifować używając przeznaczonych do tego materiałów ściernych. Podobnie jak przy naprawach lakierniczych zaczynamy od grubszej gradacji na drobniejszej kończąc. To od jak grubej zaczniemy uzależnione jest głębokością danego zarysowania. Po zakończonym szlifowaniu miejsce naprawy polerujemy do uzyskania pełnej przejrzystości szkła.

 3. Jak długo trwa usuwanie rys z szyb?

  Nie jest to szczególnie czasochłonne. Można przyjąć, że usunięcie niezbyt głębokiej, 10cm rysy na szkle to kwestia 15min czasu pracy. Czas ten może się wydłużać wraz z długością oraz głębokością poszczególnej rysy.

 4. Dlaczego warto zdecydować się na usuwanie rys ze szkła?

  Usunięcie zarysowań z całą pewnością pozytywnie wpłynie na estetykę. Może poprawić widoczność i przejrzystość szkła. Dodatkowo jest dużo szybsze, tańsze i mniej pracochłonne niż wymiana całej szyby. Dzięki zdecydowaniu się na naprawę ograniczamy ilość szklanych odpadów. Nasza planeta będzie wdzięczna!

 5. Czy usuwanie rys z szyb lub ze szkła to duży wydatek?

  Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie. Usunięcie niewielkiej rysy ze szkła to kwestia kilkudziesięciu złotych. Cena może wzrosnąć wraz z wielkością i głębokością rysy. Warto rozważyć naprawę, ponieważ cena nowej szyby może być niebotycznie wysoka.